Projektowanie stron www - Skierniewice

Agencja GreyHat.pl projektuje strony www, nasze biuro mieści się w Skierniewicach, ale to nie oznacza, że oferta jest skierowana tylko dla osób tutaj zamieszkałych. Większość naszych klientów jest z Warszawy, Łodzi, jako, że Skierniewice leżą w polowie drogi tych dwóch dużych miast. Nie ma problemu z dojazdem do klienta.

Tworzenie stron www - technologie

Projektowanie stron www:

HTML, XHTML, XML, CSS, PHP, SQL, MySQL, Perl, Python

Strona internetowa, inaczej strona www może spełniać najróżniejsze funkcje. Dlatego tworzymy i wdrażamy technologie w zależności od potrzeb klienta. Strona www może być prostą reklamówką firmy, a może być również dużym portalem, za pomocą którego można komunikować się ze swoimi klientami, czy odbiorcami usług. Strona www staje się wtedy potężnym narzędziem marketingowym.

e-commerce

np. sklep internetowy z możliwością zamawiania towarów, czy usług, robienia opłat online

e-learning

np. platforma umożliwiająca prowadzenie kursów, szkoleń online, a również wystawiania ocen, prowadzenia testów online, loginy dla studentów, nauczycieli, opłaty online za szkolenia

e-urząd

czyli e-goverment, po prostu urząd online, np. informacje miejskie online, zarządzanie dokumentami, komunikacja z mieszkańcami, loginy dla urzędników, a także dla mieszkańcow miasta, opłaty skarbowe online

portale informacyjne

np. newsy, różni redaktorzy, loginy dla użytkowników, loginy dla redaktorów

portale korporacyjne

strony internetowe dla firm, newsy, rekrutacja online, itp.

Cel strony www

Strona internetowa jest piewszym stopniem marketingu internetowego, świadczy o firmie, kształtuje jej wizerunek. Nowoczesna strona www daje sygnał klientowi, ze ma do czynienia z nowoczesną firmą, a to równa się dochody dla firmy.

W naszych projektach oprócz poprawności kodu kładziemy nacisk na funkcjonalność strony www, odbiorca musi w ciągu kilku sekund rozumieć, co ogląda i gdzie jest. W Internecie nie ma czasu na długie wstępy, czysta informacja jest gwarancją sukcesu.

Poprawność strony www

Wszystkie strony www budowane przez GreyHat.pl są zgodne ze standardami W3.org - World Wide Web Consortium (dla nieznających tematu: WWW to W3), jest to organizacja, która tworzy kod i technologie HTML, CSS, XHTML, PHP i wprowadza je do sieci. Z opinią W3.org muszą liczyć się wszyscy, którzy używają sieci zarówno w sposob bierny, jak i aktywny. Jest to technologiczne źródło budowania stron WWW. I jedynie im można ufać. Klient, który zamawia stronę powinien swoją stronę oraz podstronę sprawdzić za pomocą narzędzi, udostępnionych przez W3.org:

1. Validator sprawdza poprawność kodu HTML, XHTML

2. Validator CSS sprawdza poprawność kodu CSS.

Gwarancje GreyHat.pl

U nas klient ma gwarancję, że strona jest wykonana poprawnie, gdyż ma wyjaśnione jak to łatwo sprawdzić, nawet jak się nie zna na kodzie html, xhtml, czy css. Po prostu należy wpisać adres swojej strony i wcisnąć przycisk check i cała prawda wychodzi na jaw. Jeżeli masz już stronę www, to wpisz jej adres, wynik może być ciekawy. Nie widziałem jeszcze nawet jednej strony korporacyjnej, czy firmowej, która byłaby prawidłowo wykonana (a nie była robiona przez nas).

Dbamy również o unikalność graficzną strony www. Na potrzeby strony www są wykonywane fotografie, rysunki, grafiki. Każdy klient dostaje indywidalny projekt. Natomaist o unikalną treść na stronie www dbają nasi seocopywriterzy.

Opieka nad stroną www

Firma GreyHat.pl oferuje również opiekę nad stroną internetową. Polega to na tym, że strony internetowe należy powiększać, rozwijać, prowadzić marketing internetowy. GreyHat.pl jako nieliczna z firm oferuje właśnie opiekę nie tylko techniczną w razie np. wybuchu serwera, ale również merytoryczną podczas działań czarnego ePR, który działa na niekorzyść klienta.

Korzyści z poprawnie zrobionej strony

Wyszukiwarki internetowe takie jak Google, Yandex, Bing łatwiej odnajdują strony z poprawnym kodem oraz wyświetlają je wyżej w wynikach wyszukiwania. Drugą sprawą jest, że na świecie istnieje wiele przeglądarek internetowych: Mozilla, Firefox, Internet Explorer, Opera, Galeon, Konqueror, itd. i każda z nich wyświetla strony trochę inaczej. Mozilla, Firefox wyświetlają strony tak samo, gdyż wszystkie oparte są na tym samym silniku Gecko. Poprawność kodu, zgodność ze standardem w3.org daje szansę, że strony wyglądają podobnie w każdej przeglądarce. Jest dyrektywa Unii Europejskiej, która nakazuje, aby strony były do oglądania w każdej przeglądarce. Mogą się różnić, ale nie różnią się drastycznie. Oglądający dostaje zawsze ten sam produkt. Jeżeli nie spełnia się tego warunku to można zapomnieć o dotacji z Unii na rozwój informatyczny. Obecnie strony internetowe nie są tylko dla młodych i dobrze widzących, zaleceniem EU jest także, aby strony internetowe były też dostosowane dla ludzi, którzy mają kłopoty ze wzrokiem, np. nie dowidzą, czy są daltonistami. Strona www musi być tak skonstruowana, że da się powiększyć czcionkę, lub podłączyć specjalny software, który tę stronę przeczyta na głos, albo wydrukuje stronę w alfabecie Braille'a. Jeżeli ktoś prowadzi np. BIP, to musi się dostosować. Np. prowadzi sklep z jakimś towarem, albo prowadzi jakąś działalność usługową, to czy osoba niedowidząca lub daltonista nie może być klientem, może kupuje towar / produkt dla kogoś?

Strona www musi być skuteczna

Co to znaczy? Powracamy do robotów wyszukiwawczych. Robot musi stronę znaleźć i mieć przedstawioną jakąś zawartość strony, aby móc ją przypisać jakiejś kategorii i umiejscowić ją we właściwym miejscu. Istnieje pułapka, strona może być poprawna, piękna graficznie, natomiast może być białą kartką dla robotów. I wtedy klapa. Skuteczność takiej strony jest równa zero, gdyż żaden robot nie zaindeksuje jej prawidłowo, albo uzna, że ta strona nie ma zawartości. Na liche strony mogą sobie pozwolić wielkie koncerny, które są rozpoznawane po nazwie, a nie towarze. Ale im to nie przeszkadza, gdyż markę zdobywali przez ostatnie 30 - 100 lat. Firmy obecnie zdobywające rynek muszą stosować inne techniki budowania stron, aby zostać znalezione przez potencjalnego klienta. Silną pozycją w Internecie można konkurować z największymi firmami. I nagle może się okazać, że dobry produkt i dobrze wypromowany w sieci nagle dorówna pozycją marketingową największym firmom. Podsumowując: strona musi mieć poprawny kod, następnie musi być zbudowana tak, aby robot miał, co czytać i przypisał stronę właściwej kategorii. Wtedy strona dopiero zostanie znaleziona przez końcowego klienta.

I tutaj przechodzimy do następnych tematów: